העולם המופלא
דף הבית >> תוכניות העשרה >> העולם המופלא

מסע קסום אל  ארצות  ותרבויות בעולם באמצעות מפגשים רב חושיים בשילוב מוסיקה תלבושות וטעמים ממגוון המטבחים בעולם.

רציונל
בכוחה של חשיפה ולימוד הילד על " האחר" להשפיע על מערכת היחסים ומערכת הגומלין שלו עם סביבתו החיצונית.תוכנית העולם המופלא מציעה חשיפה למאגר גדול של מידע ומעוררת את הרצון של הילד לחקור על ה"אחר" מתוך השוואה ל"אני" המוכר.
 

 
 
אפריל 2010

חוות דעת על תוכניות קרב-דעת הדרכות
  • חקלאות ואיכות הסביבה.            
  • העולם המופלא.
שלום דעת הדרכות!

אפתח מכתב זה בפרגון לעצמי על בחירה נכונה שעשיתי כאשר לקחתי את שתי התוכניות המוזכרות עבור תלמידנו.

את העולם המופלא לא הכרתי קודם ואני מאוד שמחה שנחשפתי השנה לתוכנית מעשירה כל כך. התלמידים בבית ספרינו הם מארצות מוצא  ומתרבויות שונות ועל כן חשיבותה של תוכנית זו. בכל מפגש יוצאים ל"מסע" בו הם מגלים ארצות ותרבויות ונחשפים למנהגים, לטקסים ללבוש ומטעמים.
אין שעור דומה לקודמו וכל שיעור הוא חוויה וזה ייאמר לזכותה של המדריכה לימור שמעבירה כל שיעור בהמון אנרגיות ומתאימה עצמה לתלמידים.

משנה לשנה המודעות לאיכות הסביבה הולכת ומתעצמת ועמה החשיבות לשמירה על הטבע. התוכנית חקלאות ואיכות הסביבה כבר שנה שנייה בבית ספרינו והדבר נראה לעין. בבית הספר גינה חקלאית שמניבה ירק, (בסדרי הפסח אכלו התלמידים, חסות אשר גידלו וטיפחו), גינת נוי, פורחת ונותנת לבית הספר מראה יפה לעין. התלמידים מגלים אחריות לשמירה וטיפוח הערוגות. התוכנית פועלת בשכבת ה-ו. כרכזת נגשים אלי תלמידי השכבות האחרות בדרישה להשתתף בשעורי חקלאות. יש לציין שבט"ו בשבט השתתפו כל בית הספר בשתילה ביוזמתו של
המדריך סלבו, אשר לו סבלות מיוחדת במינה. סלבו מגלה המון יוזמה ונעים לעבוד איתו.

בנקודה זו אציין את העמידה בזמנים  והאחריות של המדריכים  והאווירה הטובה שיש בזמן השיעור שלהם.

ישר כח!
קטי אזולאי רכזת קרב- לוי אשכול לוד